Jak powstaje komiks, czyli przedszkolaki z grupy 8 i 11 na lekcji w kinie

Trzask! Woow! Boom!
Jak powstaje komiks? Czyli lekcja w kinie
2 czerwca 2022 r Przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola nr 11 im. Misia Uszatka w Krakowie z grup 8 i 11 uczestniczyły w „Lekcji w kinie” Woow! Boom! Jak powstaje komiks?
Przekonaliśmy się, że komiksy tworzono już w prehistorii. Poznaliśmy najpopularniejszych bohaterów światowego komiksu a także naszych polskich bohaterów jak Koziołek Matołek czy Tytus, Romek i Atomek. Dowiedzieliśmy się, jak można stworzyć krótką opowieść fabularną na wybrany przez siebie temat, w jaki sposób odczytywać zapisy w dymkach w odpowiedniej kolejności. Uczestniczyliśmy w dyskusji, odpowiadając na pytania dotyczące superbohaterów komiksów. Zobaczyliśmy w jaki sposób rysować komiks. Odkryliśmy dlaczego niektóre komiksy czyta się “od tyłu”. Sprawdziliśmy, czy można usłyszeć KOMIKS. Poznaliśmy takie słowa jak plansza, kadr, dymek, rynna, inker. I …świetnie się bawiliśmy.

Lucyna Kopek
Relacja 2022-06-15, 08:57 | autor: Lucyna Kopek