SPRINTEM DO MARATONU 2022

3 i 7 czerwca w ogrodzie naszego przedszkola odbyły się biegi ogólnopolskiej akcji Sprintem do maratonu. Nasi przedszkolacy w mijającym roku szkolnym bardzo aktywnie uczestniczą we wszelkich sytuacjach sprzyjających rozwojowi aktywności ruchowej. Związane jest to z bardzo dużą potrzebą zwórcenia uwagi na prawidłowy rozwój zdrowotny naszych dzieci.
W pierwszym dniu maratonu w zorganizowanych biegach wzięły udział dzieci z grup 3 i 4 letnich, czyli grupy 1 - 5. W drugim dniu udział wzięły dzieci z grup 5 i 6 letnich, czyli grupy 6 – 12.
Nim odbyły się biegi dzieci brały udział w rozgrzewce, wszak niezbędnym jest najpierw przygotować ciało do takiej aktywności. Po rozgrzewkach odbyły się wspólne biegi grup. Kolejno jedna po drugiej grupy przebiegły dystans – grupy młodsze 60 metrów, a grupy strsze 100 metrów. Dzieciaki bardzo się zaangażowały w biegi i czerpały z tego dużo radości. Każdy przybiegający na metę miał uśmiech na twarzy.
Następnie odbyły się wyścigi w katergoriach wiekowych. Z każdej gupy został wyłoniony przedatawiciel, który stawał na lini startu by sprawdzić się w wyścigu z koleżankami i kolegami.
W kategorii dzieci 3-letnich wyścig wygrał Mateusz Orzechowski z grupy 2, w kategorii dzieci 4-letnich Adaś Lis z grupy 1, w kategorii dzieci 5-letnich Ignacy Jasiński, a w kategorii dzieci 6-letnich Michał Bednarski. Wszyscy zawodnicy byli niesłychanie szybcy.
Na zwycięzców czekały puchary Mistrza Biegu Sprintem do Maratonu oraz vouchery do parku GoJump, grypy otrzymały pamiątkowe dyplomy udziału w Maratonie, a wszystkie dzieci dodatkowo medale.
Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom biegów gratulujemy i życzymy dużego zapału we wszelkich aktywnościach ryuchowych. I pamiętajcie, że sport prócz wartości zdrowotnych rozwija również zdrową rywalizację, wywołuje uśmiech i zadowolenie.
Opracowała: Małgorzata Kuś
Relacja 2022-06-15, 08:07 | autor: Lucyna Kopek