Kampania Rowerowy maj za nami

Maj już za nami, a co za tym idzie również i super akcja zostaje w naszych wspomnieniach.
Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, grona nauczycielskiego oraz rodziców i opiekunów. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Rowerowy Maj skutecznie zmienia okolice szkół i przedszkoli na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom, zmniejszając liczbę samochodów dowożących dzieci i motywując samorządy do inwestycji prorowerowych.
Zasady kampanii były i są bardzo proste: każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w maju dotarł na lekcje lub do przedszkola w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymywał naklejkę do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Nawyk ten tak nam wszedł w żyły, że jeszcze teraz przychodzimy do sali i mówimy, że przyjechaliśmy na rowerze czy hulajnodze i czy możemy otrzymać naklejkę na plakat 
Do tegorocznej edycji zapisało się 54 przedszkoli w samym Krakowie, a po ilości przejazdów naszych najmłodszych uczestników sądzimy, że to nie będzie ostatni nasz udział w tej kampanii.
Uśmiech z jakim dzieci pokonywały codziennie dystans w słońcu czy deszczu dają nadzieję, że zdrowe nawyki zostaną z nami na dłużej.Tak trzymać.

Agnieszka Psuj
Relacja 2022-06-15, 07:57 | autor: Lucyna Kopek