Zgłoś Twoje dziecko do konkursu "Ruszaj z przedszkolakiem łamigłówek szlakiem"

Relacje

Przyjaciel Przyrody - Światowy Dzien Ziemi

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest tradycyjnie już Dzień Ziemi. W tym dniu warto zastanowić się jak dbamy o naszą planetę, czy możemy nazywać się prawdziwimi przyjaciółmi Ziemi.
W tym szczególnym dniu Samorządowe Przedszkole nr 11 im. Misia Uszatka włączyło się czynnie w obchody tego ważnego dnia.
Doskonale wiemy, że już od małego należy wdrażać dzieci do dbanie o naszą planetę, by długo pozostawała zielona i wolna od niepotrzebnych materiałów.
Nasze Przedszkolaki doskonale radzą sobie z segregowaniem śmieci, świetnie segreguja odpady do odpowiednich pojemników, celność do kosza może pozazdrościć im niejeden dorosły, a co się stanie jeśli morze lub duży ocean zostanie zanieczyszczony olejem, odpowiedź na to pytanie można uzyskać u naszych Małych Ekologów.
Dodatkowo mieliśmy okazję utrwalenia nawyków przyjaznych Ziemi poprzez krótki film edukacyjny mówiący o tym, co naszej planecie się podoba, a czego zdecydowanie nie należy robić, by pozostawała czysta.
Ten dzien był dla nas pełen emocji i radości, przynióśł wiele niespodzianek, a na koniec, by zdobyć odznakę Małego Ekologa każda z grup miała za zadanie zasadzić krzaczek poziomek. A czy przyniosą one owoce o tym pewnie przekonamy się za jakis czas.

Opracowanie i zdjęcia: Agnieszka Psuj, Monika Leks
Relacja 2021-04-27, 18:27 | autor: Lucyna Kopek
Przedszkolowo.pl logo