Poznaj moje zainteresowania, projekt edekacyjny w grupie 8

Aby przygotować dzieci do publicznych wystąpień w szkole, która zbliża się do naszych starszaków wielkimi krokami, Panie z grupy 8 zaproponowały rodzicom pomoc w zrealizowaniu projektu edukacyjnego pt: „Poznaj moje zainteresowania”. Polega on na tym, że rodzice przygotowują z dzieckiem prezentację, dotyczącą jednego lub wielu zainteresowań dziecka w domu, a następnie dziecko prezentuje ją na forum grupy.
Rodzice i dzieci wykazali się niezwykłą pomysłowością w przygotowaniu prezentacji. Dostarczali do przedszkola stroje, w których dzieci trenują ulubioną dyscyplinę sportową, własnoręcznie wykonane plansze, na których były zdjęcia z różnymi osiągnięciami dzieci, jak również ilustracje dotyczące danego zainteresowania. Dzieci przynosiły swoje rysunki, które wspólnie mogliśmy podziwiać, prezentowały przed grupą przygotowany taniec, uczyły swoich kolegów podstawowych kroków. Pojawiły się również filmy z wystąpieniami publicznymi dzieci, a także wywiad z dziadziusiem, byłym piłkarzem, który przeprowadzony został przez jedną z naszych koleżanek: Milenkę. Rodzice przygotowywali pomocnicze pytania, tak aby nam Paniom łatwiej było poprowadzić prezentację dziecka. Na koniec każdej prezentacji rodzice dostarczali kolorowanki, które były podsumowaniem i miłą niespodzianką dla wszystkich.
Dzięki temu projektowi mogliśmy się dowiedzieć, że nasi koledzy, interesują się piłką nożną, baletem, tańcem współczesnym, rysowaniem i tworzeniem różnych prac plastycznych, wojskiem, kosmosem, samochodami wyścigowymi, wycieczkami górskimi, końmi, a nawet kosiarkami.
Jesteśmy bardzo zadowolone z przebiegu projektu i bardzo ciekawe kolejnych prezentacji, ponieważ jeszcze nie wszystkie dzieci zaprezentowały nam swoje pomysły na spędzanie wolnego czasu.
Ogromnie Dziękujemy Wszystkim Rodzicom, za przygotowanie dziecka do zaprezentowania swoich zainteresowań i wszelkich materiałów, z których mogła skorzystać cała grupa.

Opracowały: Marta Żołnierczyk i Joanna Grodecka
Relacja 2021-02-19, 14:14 | autor: Lucyna Kopek